Wirtualne miejsce konferencji

Wirtualne miejsce konferencji

Dostęp do wirtualnych miejsc konferencji będzie możliwy po zalogowaniu do serwisu konferencji.

Uwaga:  Po kliknięciu na adres miejsca konferencji i wpisaniu niezbędnych danych, zalecamy wybieranie przycisku 'Join Now' (za pierwszym razem pozwolić na zainstalowanie aplikacji). Możliwe jest uczestniczenie w konferencji za pośrednictwem aplikacji na smartfonie.

Wykłady i panele plenarne oraz referaty konferencji będą prowadzone za pośrednictwem Webex Events przy wsparciu Partnera technologicznego, którym jest firma Cisco, z wykorzystaniem w miarę możliwości profesjonalnego studia w Toruniu (WMiI) i Warszawie (PTI). Warsztaty konferencji będą przeprowadzane za pośrednictwem systemu Webex Meetings.

  • wykłady i panele plenarne będą odbywały się w miejscu wirtualna Aula
  • referaty będą odbywały się w dwóch równoległych sesjach w miejscach: wirtualna Sala I i wirtualna Sala II
  • warsztaty będą odbywały się w pięciu równoległych sesjach w miejscach: laboratorium I, laboratorium II, laboratorium IIIlaboratorium IV i laboratorium V

 

Informacja dla użytkowników Webex na systemie Linux:

Cisco Webex nie wspiera natywnej aplikacji na Linuxa. Wspierana jest jedynie wtyczka do przeglądarek zgodnych z silnikiem WebKit oraz Blink. Więcej informacji znaleźć można na stronie WWW: https://help.webex.com/en-us/9ehuwu/Web-App-Supported-Operating-Systems-and-Browsers

 Aby móc aktywnie uczestniczyć w konferencji (możliwość zabierania głosu, udostępniania obrazu z kamery lub udostępniania ekranu) prosimy uruchamiać Webexa w sesji X11 –  Mir i Wayland nie są wspierane (Wayland jest obecnie domyślnym serwerem wyświetlania dla dużej liczby współczesnych dystrybucji systemu Linux).

Prelegenci testowali Cisco Webex Meetings (w tej aplikacji będą prowadzone warsztaty) w konfiguracji zgodnej z zamieszczonym powyżej dokumentem – działanie było prawidłowe. W pełni wspierane nie jest natomiast Cisco Webex Events, które wykorzystane będzie w trakcie sesji wykładów i referatów. Uczestnicy mogą jedynie biernie obserwować aktywności innych, nie mogąc zabierać głosu i udostępniać treści. W sprawie prowadzenia wykładów i referatów z wykorzystaniem systemy operacyjnego Linux prosimy o kontakt z organizatorami.

Pomoc dla użytkowników: Piotr Ablewski (piotr@ablewski.pl).

 

Próba konferencji miała miejsce w terminach:

Zapraszamy na szkolenie w zakresie korzystania w trakcie konferencji z systemów Webex, prosimy o wybranie dogodnego terminu:

  • 15 września o 17.00 dla prowadzących wykłady, referaty, panele dyskusyjne - wirtualna Aula
  • 16 września o 17.00 dla prowadzących wykłady, referaty, panele dyskusyjne - wirtualna Aula
  • 16 września o 18.00 dla prowadzących warsztaty - wirtualne Laboratorium I, II, III, IV, V
  • 17 września o 17.00 dla uczestników wykładów, referatów, paneli dyskusyjnych - wirtualna Aula
  • 18 września o 17.00 dla uczestników wykładów, referatów, paneli dyskusyjnych - wirtualna Aula
  • 18 września o 18.00 dla uczestników warsztatów - wirtualne Laboratorium I, II, III, IV, V