prof. dr hab. PIOTR PŁOSZAJSKI Kierownik Katedry Teorii Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej (1994-2018). Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim i Harvard Business School. Research Scholar w Sloan School of Management, Massachusetts Institute of Technology (MIT), USA. Stypendysta m.in. w British Academy, CNRS (Francja), Keio Univ. (Japonia), Chińskiej Akademii Nauk, DAAD (RFN. W latach 1987-1991 dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, a w latach 1993-1998 Dyrektor Generalny Polskiej Akademii Nauk. Autor ponad 200 publikacji. Ostatnio zajmuje się Nową Gospodarką, wpływem technologii na modele biznesowe, Internetem Obiektów i sztuczną inteligencją. Visiting Professor i wykładowca na kilkudziesięciu uniwersytetach w Europie, USA, Japonii, Indiach, Australii i Nowej Zelandii. Doradca i wykładowca w wielu korporacjach polskich i międzynarodowych. Członek kilku rad nadzorczych. Członek Advisory Board w Chief Information Officer Network (CIONET).

Prof. dr hab. Jan Madey swoje życie naukowe związał z Uniwersytetem Warszawskim, ale miał okazję wielokrotnie współpracować z czołowymi informatykami świata w trakcie licznych wyjazdów zagranicznych. Dłuższe pobyty w czołowych ośrodkach Europy i Ameryki Północnej zaowocowały nie tylko różnymi tematami badawczymi, przenoszonymi następnie na teren Polski, ale także doświadczeniami w dydaktyce oraz w praktycznych aspektach informatyki, a zwłaszcza inżynierii oprogramowania. Pozwoliło to profesorowi Madeyowi zarówno prowadzić nowatorskie zajęcia dydaktyczne na wielu poziomach, popularyzować informatykę, jak i zapewnić opiekę młodym adeptom informatyki, od uczniów szkół podstawowych na doktorantach skończywszy. Był on w szczególności autorem pierwszych w Polsce podręczników języków programowania Algol 60 oraz Pascal, co wiązało się m.in. z wypracowaniem metodyki ich nauczania. Profesor Madey – poza działalnością naukową, dydaktyczną i popularyzatorską – pełnił wiele funkcji zarówno w Uniwersytecie Warszawskim, jak i poza nim. W swojej macierzystej uczelni był w szczególności współtwórcą i wieloletnim dyrektorem Instytutu Informatyki, prodziekanem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki, a także Prorektorem. Z funkcji pozauczelnianych należy wymienić zarówno jego wieloletnią współpracę z resortami edukacji oraz nauki (członek licznych zespołów; aktualnie przewodniczący Rady ds. Informatyzacji Edukacji przy MEN), jak i z innymi ciałami (np. wiceprzewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego przez trzy kadencje, członek Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej od początku istnienia tej olimpiady). Na szczególne wyróżnienie zasługuje wieloletnia działalność profesora Madeya w zakresie opieki merytoryczno-organizacyjnej nad wybitnie uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą. Jest on obecnie przewodniczącym zarządu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Narodowym Organizatorem Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców, a także opiekunem (wraz z prof. Krzysztofem Diksem) drużyn studenckich awansujących od 25 lat do światowych Finałów w Programowaniu Zespołowym (co dwukrotnie zostało uwieńczone zdobyciem Mistrzostwa Świata przez ekipę UW). Laureat licznych nagród i wyróżnień. Otrzymał w szczególności Medal Komisji Edukacji Narodowej, Krzyż Oficerski i Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Dyplom Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie, Medal Prezydium PAN im. Mikołaja Kopernika za wybitne zasługi na rzecz nauki, Nagrodę Specjalną Polskiej Rady Biznesu im. J. Wejcherta oraz Lifetime Coach Award.
prof. dr hab. Krzysztof Diks przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej, przewodniczący Rady Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, członek Rady ds. Informatyzacji Edukacji przy Ministrze Edukacji Narodowej, zaangażowany w pracę Olimpiady od roku 1994, od roku 1999 Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej (w tym czasie Polacy dwukrotnie wygrywali Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną), Przewodniczący Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej w roku 2005, Przewodniczący Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej w latach 2001, 2008, 2015, Przewodniczący Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej w roku 2004, pomysłodawca i organizator ogólnopolskiego konkursu algorytmiczno-programistycznego Potyczki Algorytmiczne, opiekun (razem z profesorem Janem Madeyem) Mistrzów Świata w Programowaniu Zespołowym, wykładowca na wielu warsztatach dla nauczycieli informatyki doskonalących umiejętności w pracy z uczniami uzdolnionym informatycznie, współautor podręcznika akademickiego "Algorytmy i struktury danych", współtwórca książki "Przygody Bajtazara. 25 lat Olimpiady Informatycznej".
Dr Edyta Juskowiak dydaktyk matematyki, pełnomocnik Dziekana WMiI ds. współpracy ze szkołami, kierownik nauczycielskich studiów podyplomowych z matematyki, pełnomocnik Rektor UAM w projekcie UAM dla najlepszych studentów, ekspert nauczania wyprzedzającego, certyfikowany tutor, posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu nauczycieli, członek komitetów organizacyjnych i naukowych konferencji CME oraz Szkoła Dydaktyki Matematyki. Prowadzi badania naukowe między innymi w zakresie myślenia formalnego u uczniów, w szczególności w zakresie geometrii. Odnosi znaczące sukcesy zarówno w obszarach naukowych, jak i dydaktycznych. Warto zaznaczyć, iż w 2017 roku wszystkie trzy nagrodzone miejsca w Konkursie im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę z dydaktyki matematyki zostały uzyskane przez jej magistrantki, a od kilku lat rokrocznie prace prowadzone pod jej opieką zdobywają miejsca w pierwszej trójce tego konkursu. Na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu zainicjowała oraz od dziewięciu lat z sukcesem i organizuje cykl wykładów otwartych dla młodzieży “Po indeks z Pitagorasem”, cieszący się renomą w całej zachodniej części Polski. Jest organizatorką wielu wydarzeń edukacyjnych na WMiI w Poznaniu - między innymi Dzień Delty, Festiwal Matematyki, Noc Naukowców. Organizuje liczne warsztaty oraz konferencje dla nauczycieli, jest opiekunem Studenckiego Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Dydaktyki Matematyki (StudMat). Jest to jedno z najaktywniejszych kół naukowych działających na WMiI UAM. Posiada bogate doświadczenie biorąc udział w licznych projektach edukacyjnych. Była konsultantem metodycznym i naukowym w projekcie e-szkoła Moja Wielkopolska, współprowadziła projekt Newton też był uczniem, Praktyka czyni mistrza. Aktualnie jest kierownikiem projektu w ramach III osi PO WER Nauczyciel - Mistrz - Innowator - innowacyjny program kształcenia na kierunku Nauczanie Matematyki i Informatyki prowadzonym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu modernizując proces kształcenia nauczycieli na WMiI UAM.