Opisy warsztatów



Myślenie komputacyjne

    Technologia jako kreatywne tworzywo w myśleniu komputacyjnym
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Wojciech Kolarz, Katarzyna Tluczykont
    KISS

    Technologia jako kreatywne tworzywo w myśleniu komputacyjnym
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Katarzyna Tluczykont, Wojciech Kolarz
    Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły KISS

    Rozwijanie myślenia komputacyjnego wśród uczniów I etapu edukacyjnego.
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Aneta Głuszniewska,
    Szkoła Podstawowa nr 5 w Ciechanowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie

    Raspberry Pi i HTML5 – nauka przez zabawę
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Piotr Ablewski,
    Instytut Fizyki, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu


Przygotowanie nauczycieli informatyki do prowadzenia zajęć z algorytmiki i programowania

    Programowanie w Pythonie – algorytmy tablicowe a listy
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Grażyna Szabłowicz-Zawadzka,
    CKU TODMiDN, ZSMEiE, PTI

    Trudne tematy w najprostszy sposób
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Damian Kurpiewski, Krzysztof Skowronek, Mirosława Firszt
    Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk

    Trudne tematy w najprostszy sposób - Rekurencja
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Damian Kurpiewski, Krzysztof Skowronek, Mirosława Firszt
    Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk

    Piękno i radość programowania w SNAP!
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Witold Kranas,
    OEIiZK

    W poszukiwaniu wyjścia - zabawa z Processingiem
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Agnieszka Borowiecka, Maciej Borowiecki
    Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

    Od programowania wizualnego do tekstowego
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Krzysztof Chechłacz, Maciej Borowiecki
    Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów

    Łamiemy szyfr Cezara
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Maciej Borowiecki, Krzysztof Chechłacz
    OEIiZK

    Java w szkole
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Piotr Bała, Łukasz Górski, Marek Nowicki
    Uniwersytet Warszawski

    Scratch 3.0 - Nowe mozliwości
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Piotr Bała, Marek Nowicki
    Uniwersytet Warszawski

    InstaKod - nauczanie programowania i algorytmiki
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Ewa i Andrzej Gąsienica-Samek,
    Atinea

    InstaKod - nauczanie programowania i algorytmiki w szkole
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Andrzej Gąsienica-Samek,
    Atinea Sp z o.o. / InstaKod

    ECDL Podstawy programowania
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Hanna Pikus, Piotr Woronowicz,
    UWM Wydział Matematyki i Informatyki


Metodyczne aspekty wprowadzania programowania od najmłodszych lat

    Edukacja wczesnoszkolna ze Scratchem
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Agnieszka Borowiecka,
    Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

    Rozbudzanie myślenia komputacyjnego w edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem pomocy „EDUMATRIX”
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Kinga Ludorowska,
    Grupa MAC S.A.

    Od offline do online, czyli jak wprowadzać najmłodszych w świat myślenia programistycznego.
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Iwona Brzózka-Złotnicka,
    Mistrzowie Kodowania


Roboty... do roboty w szkole

    Pierwsze kroki z micro:bit
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Wanda Jochemczyk, Katarzyna Olędzka
    OEIiZK w Warszawie

    Pasja programowania- roboty Dash i Dot w akcji
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Maria Zdziech,
    Grupa MAC S.A.

    Pierwsze kroki z micro:bit
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Katarzyna Olędzka, Wanda Jochemczyk
    OEIiZK

    ZSM iQor Robotics aQademy
    Czas trwania:45
    Prowadzący: A. Jasińska, Jakub Tomczewski
    ZSM nr 1 w Bydgoszczy

    Pasja programowania- roboty Dash i Dot w akcji
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Maria Zdziech,
    Grupa MAC S.A.


Wokół nowej podstawy programowej informatyki

    Lekcje z ClassTools i rozszerzoną rzeczywistością
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Wioletta Poturała, Barbara Jaworowicz
    Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie

    Sieci VLAN w lokalnej sieci komputerowej
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Mariusz Piwiński,
    Uniwersytet Mikołaja Kopernika

    Lekcja informatyki i telefon komórkowy
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Anna Jasńska, E. Ankiewicz, P. Kornacki
    ZSM nr 1 w Bydgoszczy

    STEAM - nauczanie przez doświadczanie
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Marcin Paks,
    BeCREO Technologies sp. z o.o.


Wsparcie informatyką innych przedmiotów

    Wirtualne Centrum Zasobów Języków Obcych
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Elżbieta Pryłowska- Nowak,
    Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

    Interaktywna nauka o kulturze i regionie
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Elżbieta Pryłowska- Nowak,
    Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

    Zastosowanie GeoGebry w nauczaniu stereometrii
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Daria Szalińska,
    IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim

    Od tabliczki mnożenia do liczb pierwszych – matematyka ze Scratchem
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Agnieszka Borowiecka,
    Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie


Informatyczny rozwój szkoły

    Czy pasja wystarczy?
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Ewa Ankiewicz, A. Jasińska, P. Kornacki
    ZSM nr 1 w Bydgoszczy


Kształcenie zawodowe i zawód informatyka

    Doradztwo edukacyjno - zawodowe w TIK
    Czas trwania:90
    Prowadzący: Małgorzata Rostkowska, Ewa Kędracka - Feldman
    Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

    Zastosowanie platformy Networking Academy CISCO w nauczaniu programowania i projektowania sieci w edukacji szkolnej
    Czas trwania:90
    Prowadzący: T. Piotrowska-Cichocka, M. Szymczak
    PTI, ZST w Toruniu, TTI,

    Przygotowanie pracowni informatycznej
    Czas trwania:45
    Prowadzący: P. Kornacki, A. Jasińska, E. Ankiewicz
    NSW

    Certyfikat e-Nauczyciel
    Czas trwania:45
    Prowadzący: Hanna Pikus, Piotr Woronowicz,
    UWM Wydział Matematyki i Informatyki


Współpraca








 

Toruń