Grupa MAC S.A.

Grupa MAC S.A. – www.mac.pl - to jedna z czołowych firm edukacyjnych w Polsce, ze 100% polskim kapitałem. Wydawnictwo z siedzibą w Kielcach z małej rodzinnej firmy rozwinęło się w dużą ogólnopolską firmę, która jest uznaną marką w edukacji. Swój polski charakter spółka podkreśla w komunikacji znakiem „Polski Wydawca. Od 1989 roku”. Do Grupy należą m.in. takie marki, jak: wydawnictwo MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka. W ofercie marki MAC Technologie wydawnictwo oferuje placówkom oświatowym nowoczesny sprzęt multimedialny – najwyższej klasy tablice interaktywne, projektory, drukarki, laptopy, systemy nagłośnieniowe, a nawet laboratoria elektroniczne. Od blisko 30 lat wspiera nauczycieli i uczniów w codziennej edukacji, wydając podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne, jak również materiały metodyczne. Firma zatrudnia ok. 300 pracowników i współpracowników. Do tej pory wydawnictwo wydrukowało już ok. 100 000 000 książek. Równolegle z rozwojem oferty podręczników drukowanych i elektronicznych, Grupa MAC S.A. wdraża nowoczesne technologie do edukacji. Przykładem jest promowanie i wspieranie idei programowania w polskich szkołach. Od 2017 roku wydawnictwo jest wyłącznym w Polsce dystrybutorem robota Photon, służącego do programowania wśród najmłodszych.

Patronat medialny