Lista referatów na XIV Konferencji IwE 2017



Algorytmika i programowanie

    Rozwijanie kompetencji informatycznych na przykładzie problemu plecakowego
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Sławomir Herma, Włodzimierz Raczek, Bartłomiej Żywczak
    V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej

    Pythonowe wyzwania dla początkujących
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Katarzyna Olędzka, Wanda Jochemczyk
    OEIIZK

    Scratch na poważnie?
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Agnieszka Borowiecka, Katarzyna Olędzka
    Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

    Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Anna Trawka,
    Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli


Wokół nowej podstawy programowej informatyki

    Programowanie i inne zmiany w edukacji informatycznej. Jak je wdrożyć efektywne i przyjemne?
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Florian Gałuszka, Grzegorz Jankowski
    Grupa Wydawnicza Helion

    Programowanie elementem kreatywnej pedagogiki
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Kazimierz Mikulski,
    Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

    Poszukiwanie programowania i myślenia komputacyjnego w innych niż informatyka przedmiotach w nowej podstawie programowej
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Małgorzata Rostkowska,
    OEIiZK w Warszawie

    Druk 3D w szkole
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Tadeusz Bury,
    Gimnazjum nr 1 w Gdyni

    Program Klasa z ECDL - efektywne nauczanie informatyki
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Jacek Pulwarski, Beata Chodacka
    Polskie Towarzystwo Informatyczne

    Disruptive w edukacji – czy nadążamy za rzeczywistością?
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Leszek Wolany,
    Szkoła programowania - Coders Lab


Metodyczne aspekty wprowadzania programowania od najmłodszych lat

    Programowanie w nauczaniu zintegrowanym
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Anna Szczerba-Zubek,, Jolanta Sobera, Natalia Cieślar
    Uniwersytet Śląski w Katowicach, Instytut Matematyki

    EDUMATA - kształtowanie kompetencji logiczno-matemaycznych na etapie edukacji wczesnoszkolnej
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Tomasz Kopczyński,
    Uniwersytet Śląski

    Programowanie od najmłodszych lat z Photonem! Wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Karol Znojek,
    GRUPA MAC S.A.

    Nauka programowania Baltie w Polsce w latach 2010 - 2017
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Bohumír Soukup,
    SGP Systems, s.r.o.

    Wielofunkcyjne środowisko edukacyjne EduMATRIX w nauczaniu wczesnoszkolnym – podejmowanie decyzji oraz ilustrowanie zagadnień ilościowych w zadaniach tekstowych.
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Adam Jaronicki,
    Z.P.H. PILCH


Wsparcie informatyką innych przedmiotów

    Kompetencje przyszłości. Po co nauczycielom przedmiotów nieinformatycznych programowanie?
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Anna Jelińska Jelińska,
    Kuratorium Oświaty w Olsztynie

    SageMath w praktyce szkolnej, przykład pracy metodą projektów
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Hanna Stachera,
    XIV LO im. S. Staszica

    Metodologia wykorzystania technologii eyetrackingu w korelacji nauczania informatyki i przedmiotów przyrodniczych
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Adam Szalach, Grzegorz Osiński, Veslava Osińska
    UMK

    Microsoft dla Edukacji - przykłady rozwiązań wspierających naukę programowania oraz uczenia przedmiotów STEM
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Agata Kapica, Microsoft,
    Microsoft


Informatyczny rozwój szkoły

    Praktyczne zastosowanie kompetencji cyfrowych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Małgorzata Pietrzak, Ewelina Sobocha
    Uniwersytet Jagielloński

    Cyfryzacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmnie
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Dominika Wikiera,
    Szkoła Podstawowa nr 2

    Szkoła Umiejętności XXI wieku
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Tomasz Łukawski,
    Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach

    Interkatywne repetytorium w kontekście odwróconej klasy
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Ariel Wrona,
    Learnetic SA

    Bezpłatny dziennik elektroniczny i nie tylko... zintegrowane rozwiązanie edukacyjne.
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Lech Wikaryjczyk,
    Learnetic SA

    Jak zmieniamy naszą szkołę.
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Dariusz Andrzejewski,
    Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni

    Interaktywne repetytorium w kontekście odwróconej klasy
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Ariel Wrona,
    Learnetic SA


Zawód informatyka - w szkole i na uczelni

    Inżynieria obliczeniowa w ICM UW – jak nauczyć informatyki nie informatyków
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Piotr Bała,
    ICM Uniwersytet Warszawski

    Nauczanie przez działanie w praktyce - Programowanie Zespołowe na Wydziale Matematyki i Informatyki oczami opiekuna zespołu.
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Maciej Koziński,
    Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

    Dobre praktyki w nauczaniu zawodu technik informatyk w obliczu zmian w kształceniu zawodowym
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Karina Czarkowska, Jolanta Pokorska
    Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu

    Kształcenie zawodowe informatyczne, czyli...?
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Ewa Kędracka-Feldman,
    OEIiZK w Warszawie

    Co dalej po szkole i po uczelni - informatycy na krajowym rynku pracy. Cele działania Rady ds Kompetencji Sektora IT
    Czas trwania:30
    Prowadzący: Tomasz Kulisiewicz, Beata Ostrowska
    Polskie Towarzystwo Informatyczne - Rada Sektorowa ds Sektora IT


Współpraca

Patronat medialny